idoser.pl POLECA:


I-Doser - Dlaczego nie działa?

Wiele osób spotyka się w sieci z negatywnymi opiniami, że i-doser to bubel, że nie działa, że jest to jeden wielki wał. Czy to prawda?
Są tacy, którzy by się z tym zgodzili, ale na szczęście więcej jest tych, na których i-doser działa. Jedni wykorzystują go podczas medytacji, inni by choć trochę poznać narkotyczne odczucia nie tracąc na wolności i skutkach ubocznych owego "specyfiku", jeszcze inni by podnieść swoją motywacje do działania, są też tacy którzy niby słuchają.. niby oceniają, a tak naprawdę nie do końca poprawnie to robią ;)


I-Doser - Dlaczego nie działa?

Nie działa, czy działa?
Większość z nas nie stosuje się do podstawowej zasady i pierwszej najważniejszej rzeczy, która powinna być spełniona by cokolwiek odczuć podczas słuchania i-doser'a.
Jest to brak umiejętności wyciszenia się, wyłączenia się ze wszystkiego co nas otacza, skupienia się tylko na jednym.. słuchaniu i-doser'a.

"leże, niby nic nie robię, ale mam tysiąc myśli na sekundę.. nie potrafię tego opanować"
Dostaję wiele takich listów, jedyną radą na to jest trening. Ćwiczenia relaksacyjne bardzo pomagają  i budują umiejętność kontroli nad własnym mózgiem, tak, by skupić się na jednej rzeczy, a nie na wszystkim i niczym jednocześnie.

I-Doser - Dlaczego nie działa?

Innym powodem braku efektów jest słuchanie i-doser'ów z głośników.
Producenci apelują by dosy słuchać tylko i wyłącznie na słuchawkach nausznych..
Kupując słuchawki powinniśmy zwrócić uwage by były wygodne, zakrywały całe uszy, dobrze wygłuszały, oraz by pasmo przenoszenia było jak największe. Nie powinno zaczynać się więcej niż 15Hz, a kończyć zalecania by było 20 000Hz - 22 000Hz.
Zadbajcie również o długość przewodu, tak by Was nie ograniczała.

I-Doser - Dlaczego nie działa?

Podsumowując...

  1. Dosów nie słuchamy na głośnikach tylko w dobrze wyciszonych słuchawkach, nie tych za 15zł...relacja ceny do jakości jest naprawdę ważna, cena = jakość.
  2. Nasze nastawienie.. nie bądźcie zamknięci na odkrywanie nowych stanów, dajcie się ponieść, nie bójcie się.
  3. Zadbajcie o wygodne łóżko, ciszę i spokój... by nikt wam nie przeszkadzał.
  4. Nie zaczynajcie słuchać dosów od tych najmocniejszych.. zacznijcie od lekkich.
  5. Starajcie się unikać dosów w mp3, mają one dość ograniczoną jakość, kiedyś na nich bazowałem, przestałem i efekty są bardzo dobre. :)
  6. Nie zniechęcaj się, jeśli dose nie zadziałał daj mu szansę, ja wyznaję regułę do trzech razy sztuka :)
  7. Ćwiczcie relaksację, to bardzo pomaga.
  8. Podczas słuchania niech wszystko w koło przestanie dla was mieć znaczenie, waszym obowiązkiem wtedy jest tylko i wyłącznie skupienie się na dźwiękach.
  9. Dosy słuchamy z zamkniętymi oczami.
  10. Amen :)

5 komentarzy :

Anonimowy pisze...

Dzięki za przydatne info! I-Doser rox

Anonimowy pisze...

i-doser

Anonimowy pisze...

I-doser fajny jest

Anonimowy pisze...

idoser.pl pobierz teraz

Anonimowy pisze...

no normalnie dziala ja nastawiamsie do tego jak do dobrej muzy bo to musi wpierw pobudzic te zmysly trzeba sie wczuc zrelaksowac zajebisty wogole test podczas publikowania opini tutaj ciekawe czy ktos da se z nim rady po wysluchaniu acid albo quallude pozdrawiam